Autor: Karolína Svobodová
27.11.2023

Že mohou firmy pořádat o trochu jiné teambuildingy ukázal Dobrovolnický den Generali penzijní společnosti. Ta se vydala se svými zaměstnanci do mělnického domova pro seniory Senlife. Jaký byl jejich cíl? Poznat seniory trpící Alzheimerovou chorobou a dopřát jim poutavý program. Akce navázala na letošní start spolupráce International Neurodegenerative Disorders Research Center (INDRC) a Generali penzijní společnosti.

Na začátku listopadu se vydali zaměstnanci Generali penzijní společnosti do mělnického domova pro seniory Senlife. A společně připravili program pro obyvatele zdejšího domova. Někteří zaměstnanci hráli se seniory deskové hry, jiní jim četli či přinesli do domova tóny pravých starých šlágrů v podání Karla Gotta, Yvetty Simonové či Milana Chladila. Vydali se spolu i na cestu vzpomínek do evropských měst, které senioři v minulosti navštívili. Program myslel i na procházku po zahradě a dokonce i naúklid okolí. Velký úspěch u seniorů sklidily také masáže rukou.

„Zájem ze strany zaměstnanců byl velký a jsme za to moc rádi. Užili jsme si krásný a netradiční teambuilding, který nám mnoho dal. Chtěli jsme kolegům předat informace o navázané spolupráci s INDRC. A zvolili jsme cestu pravého poznání tématu Alzheimerovy choroby na vlastní kůži. Moc si ale cením, že jsme se k tomu všichni postavili čelem a všichni jsme přiložili ruku k dílu. Někdo se postaral o zvířata, která seniorům zpříjemňují dny, někdo uklidil listí, ale většina z nás byla přímo se seniory,“ říká ředitelka Generali Lenka Kejíková.

Zaměstnanci Generali penzijní společnosti měli také možnost díky prezentaci INDRC získat informace o Alzheimerově chorobě a aktuálnímu vývoji léků na tuto nemoc, jež pouze v Česku trápí 160 tisíc lidí. Vědecký výzkumný ústav INDRC, v čele s českým neurologem Martinem Tolarem, vznikl před třemi lety v Praze. A síly v boji proti Alzheimeru spojil právě s Generali penzijní společností, která má ambici šířit osvětu a téma nemoci dále popularizovat. „Tento den byl krásnou ukázkou toho, jak mohou v praxi vypadat teambuildingy, které stmelují kolektiv, rozšiřují povědomí o práci našeho institutu a pomáhají současně. Jsem za to velmi vděčná“ doplňuje ředitelka INDRC Lenka Uldrijanová. Celého dne se účastnil také spolumajitel domova pro seniory Senlife Lukáš Drásta, který mimo jiné, ve své přednášce zdůrazňoval jednu z potřeb klientů – domácí atmosféru a možnost zapojení rodiny klientů do jejich životů v domově.